PRILBY

WIND TUNNEL SESSION

26.05.2020

Na základe 50 ročných skúseností z Formule 1 prináša Swissside revolúciu do cyklistického priemyslu s bezkonkurenčnými aerodynamickými a technickými znalosťami.

 

ÚSPORA ENERGIE VĎAKA SPRÁVNEJ POZÍCIE HLAVY

Spoločnosť Swissside uskutočnila štúdiu v uzatvorenom veternom tuneli, aby preverila výkon celej kolekcie prilieb Rudy Project. Všetky merania sme uskutočnili s dvoma rôznými jazdcami a jednou figurínou, a to v rôznych podmienkach, aby sa podarilo čo najlepšie simulovať realistickú polohu tela a hlavy. Všetky skúšky uskutočnené so statickou skosenou figurínou (s odrezanými dolnými časťami rúk a nôh) boli prevedené tak, aby sa v testoch podarilo dosiahnuť opakovateľného a presného merania výkonu prilby. U časozberných testov prilieb pre triatlón bola poloha tela figuríny nastavená na typickú skosenú, až plochú polohu. Poloha hlavy bola meraná v 2 rôznych uhloch vzhľadom k ceste: 45 ° (štandardná poloha hlavy) a 60 ° (nízka poloha hlavy).
Výsledky merania v aerodynamickom tuneli priniesli konzistentnú koreláciu medzi dvoma testami a potvrdili tak relevancie získané pre ostatných jazdcov.
Všetky merania boli uskutočňované pri rýchlosti 45 km/h v plnom rozsahu stočenia (priečneho vetra) od -20 ° do + 20 °. Vážiace systém firmy Swissside pre triatlonistov boli použité na výsledky merané vo všetkých uhloch nad rozsahom natočenia, aby sa pre každú prilbu vypočítalo jedno číslo výkonu aerodynamického odporu vo wattoch. V tabuľkách výsledných dát je to označované ako 'merit' aero p (w).

 

ÚSPORA ENERGIE VĎAKA SPRÁVNEJ POZÍCIE HLAVY

 

 

AERODYNAMICKÝ VÝKON SA MÔŽE VÝRAZNĚ LÍŠIŤ PODĽA TOHO, V AKEJ POZÍCII DRŽÍ JAZDEC HLAVU

Nebolo potvrdené, že by bol nejaký zásadný rozdiel vo výsledkoch merania medzi okuliarmi a zabudovaným štítom v prilbe. Preukázateľne väčší výkon vykazujú prilby s otvorenou ventiláciou. Úspora času je vypočítaná pri použití nasledujúcich parametrov: priemerný člověk o váhe 75 kg, jazda na bicykle o hmotnosti 8 kg, výroba energie 200 wattov na vzdialenosť 70,3 km a pri stúpaní 500 m.

 

 

Birds Birds Birds
Používaním a zobrazovaním stránok internetového eshopu www.rudyproject.sk súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies na zlepšenie poskytovaných služieb.
Rozumiem Viac informácií